Logowanie
Polski

Logowanie

 

Jak utworzyć bazę danych dla witryny

Na Quintadb.com możesz zrobić bazę danych online w ciągu 5 minut. Tworzysz bazę danych w menu Formularzy, a wszystkie rekordy bazy danych będą w menu Rekordy. Można również zrobić bazę danych, importując pliki Excel lub CSV

W tym artykule omówię, jak stworzyć bazę danych witryny lub bloga za pomocą QuintaDB.

Dziś najprostszym i najszybszym sposobem na stworzenie bazy dla witryny jest skorzystanie z usług QuintaDB:

1) nie potrzebujesz znajomości języków programowania (PHP, HTML) oraz żadnej technologii internetowej, na przykład MySQL;

2) cały proces tworzenia bazy danych jest bardzo prosty i zajmuje kilka minut;

3) możesz edytować swoją bazę wraz z kolegami;

4) dostępna jest funkcja wyszukiwania i sortowania rekordów w bazie danych, importowania danych do programu Excel i eksportowania danych z programu Excel.

Więc rozpoczynamy tworzenie bazy danych:

Zarejestruj się na stronie QuintaDB.com w dowolny dla Ciebie sposób.

Utwórz nowy projekt i formularz (dla jednego projektu możesz utworzyć nieograniczoną liczbę formularzy). Aby to zrobić, przejdź do menu “Moje projekty” i kliknij przycisk “Utwórz projekt”.

Można wybrać różne opcje: "Utwórz projekt od podstaw", "Wybierz gotowy formularz internetowy", "Importuj dane z programu Excel / CSV".

Omówimy opcję "Utwórz projekt od podstaw".

Po kliknięciu odpowiedniego przycisku należy wprowadzić nazwę projektu i pierwszy formularz nowego projektu.

Aby zapisać, kliknij przycisk "Utwórzуć projekt". Nasz projekt został utworzony, a my zostaliśmy przekierowani na stronę dodawania pól do formularza.

Dowiedz się więcej o tworzeniu formularzy internetowych w artykule Pola wymagane do tworzenia formularzy online w kreatorze formularzów QuintaDB

 

Teraz dodajemy kilka pól do formularza, które będą służyć jako kolumny w tabeli danych.

Aby dodać pole, kliknij przycisk "Dodać nowe pole do formularza", określ nazwę pola i jego typ, który określa typ informacji wprowadzanych do tego pola (tekst, liczby, pliki itp.).

Formularz ten można teraz wykorzystać do wypełnienia bazy danych.

Możesz również dodać rekord do bazy danych w menu Rekord. Kliknij przycisk "Dodaj nowy rekord".

Otworzy się nasz formularz, wypełnij go i kliknij przycisk "Utwórzyć".

Do pracy z utworzoną bazą danych dostępne są następujące funkcje: wyszukiwanie danych, grupowanie, sortowanie. Zawsze można eksportować wszystkie wpisy do programu Excel i pliku PDF.

Z bazą danych można współpracować z kolegami, przyjaciółmi. 

Aby dostosować funkcjonalność formularza lub tabeli bazy danych, przejdź do menu “Widżet formularza” lub “Widżet tabeli”.

Następnie, dla integracji bazę danych z witryną, przejdź do zakładki Integracja, skopiuj kod iframe do wklejenia i umieść go na żądanej stronie witryny.

Aby użyć istniejących gotowych formularzy podczas tworzenia, należy zwrócić uwagę na blok "Utwórz formularz według szablonu" i za pomocą strzałek wybierz odpowiedni szablon.

Następnie kliknij przycisk "Skorzystać z formularza".

W ciągu kilku kliknięć i zaledwie za 2 minuty stworzyliśmy formularz rejestracyjny. Teraz możemy umieścić go na swojej stronie internetowej i przyjmować opinie od użytkowników.

Ostatnim sposobem tworzenia formularza jest "Import danych".

W takim przypadku należy pobrać plik w formacie excel, csv lub txt, który zostanie importowany do tabeli. Formularz zostanie automatycznie utworzony, a nazwy pól będą pasować do nagłówków kolumn z pliku.

Sam wybierasz, jaki ze sposobów użyć, a my będziemy pracować nad dodaniem przydatnych funkcji zgodnie z przesłanymi życzeniami!

 


Prosimy, wejdź w QuintaDB, aby mieć możliwość dodawać komentarze
Podziel się dyskusją w mediach społecznościowych: