English Español Deutsch Italiano Polski Nederlands Português Français 中文 日本語 हिन्दी اللغة العربية Русский Українська עִברִית Ελληνικά Türk Latvietis Dansk Norsk Íslenska 한국어 Suomen Gaeilge Bahasa Melayu Svenska Čeština
Logowanie
Polski

Logowanie

 

Jak utworzyć bazę danych dla witryny

Na Quintadb.com możesz zrobić bazę danych online w ciągu 5 minut. Tworzysz bazę danych w menu Formularzy, a wszystkie rekordy bazy danych będą w menu Rekordy. Można również zrobić bazę danych, importując pliki Excel lub CSV

W tym artykule omówię, jak stworzyć bazę danych witryny lub bloga za pomocą QuintaDB.

Dziś najprostszym i najszybszym sposobem na stworzenie bazy dla witryny jest skorzystanie z usług QuintaDB:

1) nie potrzebujesz znajomości języków programowania (PHP, HTML) oraz żadnej technologii internetowej, na przykład MySQL;

2) cały proces tworzenia bazy danych jest bardzo prosty i zajmuje kilka minut;

3) możesz edytować swoją bazę wraz z kolegami;

4) dostępna jest funkcja wyszukiwania i sortowania rekordów w bazie danych, importowania danych do programu Excel i eksportowania danych z programu Excel.

Więc rozpoczynamy tworzenie bazy danych:

Zarejestruj się na stronie QuintaDB.com w dowolny dla Ciebie sposób.

Utwórz nowy projekt i formularz (dla jednego projektu możesz utworzyć nieograniczoną liczbę formularzy). Aby to zrobić, przejdź do menu “Moje projekty” i kliknij przycisk “Utwórz projekt”.

Można wybrać różne opcje: "Utwórz projekt od podstaw", "Wybierz gotowy formularz internetowy", "Importuj dane z programu Excel / CSV".

Omówimy opcję "Utwórz projekt od podstaw".

Po kliknięciu odpowiedniego przycisku należy wprowadzić nazwę projektu i pierwszy formularz nowego projektu.

Aby zapisać, kliknij przycisk "Utwórzуć projekt". Nasz projekt został utworzony, a my zostaliśmy przekierowani na stronę dodawania pól do formularza.

Dowiedz się więcej o tworzeniu formularzy internetowych w artykule Pola wymagane do tworzenia formularzy online w kreatorze formularzów QuintaDB

 

Teraz dodajemy kilka pól do formularza, które będą służyć jako kolumny w tabeli danych.

Aby dodać pole, kliknij przycisk "Dodać nowe pole do formularza", określ nazwę pola i jego typ, który określa typ informacji wprowadzanych do tego pola (tekst, liczby, pliki itp.).

Formularz ten można teraz wykorzystać do wypełnienia bazy danych.

Możesz również dodać rekord do bazy danych w menu Rekord. Kliknij przycisk "Dodaj nowy rekord".

Otworzy się nasz formularz, wypełnij go i kliknij przycisk "Utwórzyć".

Do pracy z utworzoną bazą danych dostępne są następujące funkcje: wyszukiwanie danych, grupowanie, sortowanie. Zawsze można eksportować wszystkie wpisy do programu Excel i pliku PDF.

Z bazą danych można współpracować z kolegami, przyjaciółmi. 

Aby dostosować funkcjonalność formularza lub tabeli bazy danych, przejdź do menu “Widżet formularza” lub “Widżet tabeli”.

Następnie, dla integracji bazę danych z witryną, przejdź do zakładki Integracja, skopiuj kod iframe do wklejenia i umieść go na żądanej stronie witryny.

Aby użyć istniejących gotowych formularzy podczas tworzenia, należy zwrócić uwagę na blok "Utwórz formularz według szablonu" i za pomocą strzałek wybierz odpowiedni szablon.

Następnie kliknij przycisk "Skorzystać z formularza".

W ciągu kilku kliknięć i zaledwie za 2 minuty stworzyliśmy formularz rejestracyjny. Teraz możemy umieścić go na swojej stronie internetowej i przyjmować opinie od użytkowników.

Ostatnim sposobem tworzenia formularza jest "Import danych".

W takim przypadku należy pobrać plik w formacie excel, csv lub txt, który zostanie importowany do tabeli. Formularz zostanie automatycznie utworzony, a nazwy pól będą pasować do nagłówków kolumn z pliku.

Sam wybierasz, jaki ze sposobów użyć, a my będziemy pracować nad dodaniem przydatnych funkcji zgodnie z przesłanymi życzeniami!

 


Prosimy, wejdź w QuintaDB, aby mieć możliwość dodawać komentarze
Podziel się dyskusją w mediach społecznościowych: