English Flaga English Español Flaga Español Deutsch Flaga Deutsch Italiano Flaga Italiano Polski Flaga Polski Nederlands Flaga Nederlands Português Flaga Português Français Flaga Français 中文 Flaga 中文 日本語 Flaga 日本語 हिन्दी Flaga हिन्दी اللغة العربية Flaga اللغة العربية Русский Flaga Русский Українська Flaga Українська עִברִית Flaga עִברִית Ελληνικά Flaga Ελληνικά Türk Flaga Türk Latvietis Flaga Latvietis Dansk Flaga Dansk Norsk Flaga Norsk Íslenska Flaga Íslenska 한국어 Flaga 한국어 Suomen Flaga Suomen Gaeilge Flaga Gaeilge Bahasa Melayu Flaga Bahasa Melayu Svenska Flaga Svenska Čeština Flaga Čeština
Użytkownik IkonkaLogowanie
Polski Flaga Polski

Logowanie

 

Portal Klienta

Portal Klienta w QuintaDB to świetny sposób dla firmy lub organizacji, aby umożliwić swoim klientom logowanie się do dedykowanego wewnętrznego portalu internetowego. I uzyskać dostęp do ograniczonych danych z różnymi uprawnieniami dostępu

Portal Klienta w QuintaDB to świetny sposób dla firmy lub organizacji, aby umożliwić swoim klientom logowanie się do dedykowanego wewnętrznego portalu internetowego. I uzyskać dostęp do ograniczonych danych z różnymi uprawnieniami dostępu.

Zamiast tworzyć własne mechanizmy uwierzytelniania i bezpieczeństwa, możesz po prostu użyć Portalu klienta w QuintaDB. Użytkownicy będą mogli zarejestrować się w portalu, zamiast tworzyć konto na Quintadb.com.

Twoi klienci będą mogli zalogować się do portalu i uzyskać dostęp do otwartych modułów (tabele, raporty, formularze, harmonogramy, mapy i kalendarze) oraz dodawać dane. I, co bardzo ważne, przeglądać i edytować dane, które wyłącznie oni sami dodali (jeśli użyjesz opcji "Dostęp tylko do własnych rekordów", przeciwnie użytkownik zobaczy wszystkie dane).

W rezultacie Portal Klienta stanowi doskonałą możliwość do stworzenia aplikacji, która będzie całkowicie markową dla twojej firmy.

Szczegółowy wideoporadnik:

 

Więc jeżeli chcesz utworzyć bazę danych z możliwością rejestracji konta, logowania się za pomocą loginu i hasła, możliwością aktywacji konta i przy potrzebie odzyskać hasło.

Aby stworzyć taki portal, wystarczy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami.

1. Tworzenie portalu

Gdy jesteś w projekcie, przejdź do modułu "Portale "i kliknij kafelek "Utwórz nowy portal". Następnie należy określić nazwę portalu i zostanie on utworzony.

2. Wybór dostępnych modułów

W drugim kroku należy określić moduły, które będą dostępne dla użytkowników witryny. Możesz wybrać formularze, tabele, raporty, wykresy, kalendarze, mapy i pliki.

3. Konfigurowanie i integracja portalu internetowego

Po określeniu modułów portalu zobaczysz zakładki: "Ustawienia", "Integracja" i "Podgląd".

 3.1 w menu "Integracja" można znaleźć wszystkie dostępne metody osadzania portalu (kod iframe, kod JavaScript) w Twojej witrynie w postaci widżetu. Lub po prostu użyj bezpośredniego linku do portalu.

3.2 w menu "Ustawienia" można wybrać język portalu. Obecnie dostępne są następujące języki: angielski, niemiecki, rosyjski i ukraiński.

Można również wstawić logo, które będzie wyświetlane w lewym górnym rogu portalu, wybrać widok dla modułów lista lub płytki.

Najważniejsze jest, aby wybrać rodzaj ochrony portalu. On może być:

1) Bez uwierzytelniania. Każdy użytkownik sieci będzie mógł korzystać z portalu.

2) Podstawowe uwierzytelnianie HTTP. Zaznacz jedną parę loginu i hasła w celu zabezpieczenia portalu.

3) Potrzebne zalogowania. Użytkownik musi być zarejestrowany na portalu, aby uzyskać do niego dostęp.

Jeśli aktywujesz rejestrację w portalu (trzecia opcja autoryzacji), w portalu pojawią się strony:

- Autoryzacja na portalu

- Rejestracja konta w portalu

- Odzyskiwanie hasła

Ponadto będziesz miał możliwość dodania pola Firma w uzupełnieniu do standardowych pól login i hasło na formularzach rejestracji i autoryzacji. Może to być konieczne, jeśli możesz mieć te same loginy, ale w różnych firmach.

Tutaj możesz zamknąć rejestrację na portalu. W ten sposób tylko użytkownicy dodani ręcznie lub wcześniej utworzone konta będą mogli uzyskać dostęp do portalu.

3.3 Również można określić, które pola autoryzacji (w formularzach rejestracji i logowania do portalu internetowego) będą dostępne, a także określić ich nazwy, jak pokazano poniżej

Można oddzielnie skonfigurować pola na formularzu rejestracyjnym i formularzu logowania. Poniżej przedstawiono pola formularza rejestracji w Portalu Klienta.

W polu "Firma" można wprowadzić listę firm, a to pole zostanie wyświetlone na formularzach rejestracji i logowania do bazy danych w postaci listy rozwijanej.

Można również wybrać dostępne pola w formularzu logowania do portalu:

Co najmniej jedno pole musi zostać wybrane, aby można było zalogować się do witryny.

Pole "E-mail, numer telefonu lub login" może przyjmować wszystkie wymienione wartości i automatycznie zapisywać je na koncie użytkownika i używać do logowania.

Możesz też wyłączyć to pole i użyć jednego lub wszystkich trzech innych pól Login, E-mail lub Telefon.

W formularzu rejestracyjnym można również użyć pól Ulica, Miasto, Województwo i Indeks.

 

4. Powiadomienie

W zakładce "Powiadomienia" można edytować szablony e-mail i SMS, które będą odbierane przez zarejestrowanych użytkowników w celu aktywacji i odzyskaniu dostępu.

Możesz także określić, czy chcesz otrzymywać powiadomienia podczas rejestracji nowego konta.

5. Użytkownicy i prawa dostępu

W zakładce "Użytkownicy i prawa dostępu" można wyświetlić wszystkie konta zarejestrowane w portalu, grupy użytkowników. Tworzyć nowe oraz usuwać.

5.1 Klikając na przycisk "Dodaj użytkowników do portalu" możesz dodać nowych użytkowników do portalu, określając ich e-maile/loginy i prawa dostępu.

Również, można dodać nową grupę. W przypadku korzystania z grupy użytkowników nie jest konieczne przypisywanie uprawnień nowym użytkownikom za każdym razem. Wystarczy dodać je do grupy z już uprawnieniami.

Na stronie" Utwórz nową grupę " możesz wybrać rolę dla użytkowników. Może to być "Tylko do odczytu", "Odczyt i zapis", a także "Odczyt, zapis i usuwanie rekordów".

W tym momencie możesz określić "Dostęp tylko do własnych rekordów", a także określić, czy funkcje takie jak Eksport danych, Klonowanie rekordów, Drukowanie, Edytowanie rekordów, Wyszukiwanie i Grupowanie będą dostępne dla użytkowników.

Najważniejszą opcją jest "Dostęp tylko do własnych rekordów". Jeśli zaznaczeni użytkownicy zobaczą tylko wpisy dodane przez nich samych, w przeciwnym razie, jeśli nie są zaznaczone, klienci będą mogli zobaczyć wszystkie wpisy tabeli.

Teraz możesz dodać użytkowników do grupy. Aby to zrobić, kliknij kafelek z nazwą grupy.

Następnie kliknij kafelek "Dodaj użytkowników do grupy".

Aby dodać użytkowników, należy wprowadzić ich adres e-mail lub login (jeden na wiersz).

Także można wysłać do użytkowników list zaproszenie. Szablon zaproszenia można zmienić, klikając link z odpowiednią nazwą.

W ten sam sposób możesz dodać użytkowników z własnymi ustawieniami do praw dostępu.

Po dodaniu użytkownika Możesz znaleźć kafelek "Użytkownicy bez grupy" na stronie "Grupy Użytkowników".

Pamiętaj, że domyślnie hasło odpowiada loginowi / e-mailowi użytkownika. Możesz edytować konto użytkownika portalu w grupie.

Kliknij kafelek użytkownika.

Na następnej stronie kliknij przycisk "Konto"Tutaj możesz ustawić nowe hasło i uzupełnić wszystkie niezbędne informacje:

6. Ustawienia uprawnień

Możesz ustawić uprawnienia domyślne dla nowego użytkownika.

Na następnej stronie można ustawić domyślne uprawnienia dla wszystkich modułów. W ten sposób można kontrolować poziom dostępu dla nowych zarejestrowanych użytkowników portalu.

Możesz kontrolować dostępność poszczególnych funkcji, takich jak: Eksport danych, Klonowanie rekordów, Drukowanie, Edycja rekordów, Wyszukiwanie i Grupowanie.

Również bardzo ważna opcja "Dostęp tylko do własnych rekordów". Jeśli ta opcja jest włączona, klienci będą widzieć tylko swoje dodane wpisy. W odwrotnym przypadku- wszystkie wpisy w tabelach i raportach.

Domyślne uprawnienia można również ustawić dla tabeli lub raportu.

Zwróć uwagę, że można również ustawić uprawnienia na poziomie pól. Oznacza to, że określić, które pola będą ukryte na formularzu i w tabeli.

6.1 masz możliwość zmiany uprawnień dla grupy użytkowników lub pojedynczego użytkownika. W ten sposób można zablokować dostęp do tabeli lub kalendarza, lub zmienić rolę w dowolnym momencie.

Otwórz grupę użytkowników (lub wybierz użytkownika bez grupy) i kliknij przycisk "Ustawienia".

Na tej stronie możesz edytować uprawnienia do tabel i raportów dla grupy użytkowników. Kliknij ikonę "Edytuj".

6. 2 kliknięcie łącza "Dostęp na poziomie pól" umożliwia ustawienie uprawnień na poziomie pól formularza i kolumn tabeli. Oznacza to ukrywanie określonych pól na formularzach dodawania rekordu lub ukrywanie kolumn w tabeli, lub raporcie.

7. Portal dla zarejestrowanych użytkowników

Portal dla autoryzowanego użytkownika będzie wyglądał następująco.

Jeśli Klient ma konto, po prawej stronie pojawi się menu Konto, w którym możesz w każdej chwili zmienić swoje hasło, nazwę, e-mail, telefon, pobrać awatar lub usunąć konto.

Dla zarejestrowanych i autoryzowanych klientów tabele i formularze będą wyglądać dokładnie tak samo, jak dla zwykłych użytkowników lub użytkowników zespołu QuintaDB w menu "Rekordy".

Użytkownicy portalu będą mogli eksportować dane do formatu PDF i Excel, sortować, rozbić na stronę, wyszukiwać i grupować. A także Edytować i Usuwać wpisy (jeśli jest to dozwolone przez ustawienia uprawnień).

8. Portal dla użytkowników sieci Internet

Dla użytkownika sieci Internet tzn. jeśli portal nie wymaga utworzenia konta, moduły wewnętrzne będą wyświetlane jako widżety. Oznacza to, że można je skonfigurować w menu "Widżet" dla dowolnego formularza, tabeli lub raportu.

9. Łączenie rekordów i kont użytkowników Portalu

Załóżmy, że już utworzyłeś portal, dodałeś użytkowników lub zarejestrowali się sami. Każdy użytkownik może pracować tylko z własnymi rekordami.

Co, jeśli te wpisy już istnieją w arkuszach kalkulacyjnych lub są w plikach CSV, lub Excel?

W QuintaDB istnieją dwa sposoby łączenia rekordów i kont użytkowników.

1. W menu "Rekordy" można zaznaczyć żądane wpisy, a na liście rozwijanej o nazwie "Czynności" wybrać "Zmienić właściciela rekordu".

Następnie wystarczy wybrać, który z użytkowników będzie teraz nowym właścicielem rekordu.

2. Drugim sposobem łączenia danych i kont użytkowników jest użycie Importu i kolumny "Autor rekordu".

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dołączyć dodatkową kolumnę "Autor rekordu". Odbywa się to w menu "Rekordy" - "Ustawienia".

Po aktywowaniu tej opcji w tabeli pojawi się nowa kolumna systemowa "autor rekordu". Która będzie wskazywać, kto stworzył rekord i do kogo należy.

Teraz, za pomocą importu z programu Excel lub plików CSV, można połączyć rekordy i konta użytkowników portalu.

Najważniejsze jest to, żeby w pliku była kolumna "Autor rekordu" i zawierała dokładne nazwy kont.

Rezultatem każdej z powyższych metod będzie pojawienie się nowych wpisów dla autoryzowanego użytkownika portalu.