English Bayrak English Español Bayrak Español Deutsch Bayrak Deutsch Italiano Bayrak Italiano Polski Bayrak Polski Nederlands Bayrak Nederlands Português Bayrak Português Français Bayrak Français 中文 Bayrak 中文 日本語 Bayrak 日本語 हिन्दी Bayrak हिन्दी اللغة العربية Bayrak اللغة العربية Русский Bayrak Русский Українська Bayrak Українська עִברִית Bayrak עִברִית Ελληνικά Bayrak Ελληνικά Türk Bayrak Türk Latvietis Bayrak Latvietis Dansk Bayrak Dansk Norsk Bayrak Norsk Íslenska Bayrak Íslenska 한국어 Bayrak 한국어 Suomen Bayrak Suomen Gaeilge Bayrak Gaeilge Bahasa Melayu Bayrak Bahasa Melayu Svenska Bayrak Svenska Čeština Bayrak Čeština
Kullanıcı SimgeGiriş
Türk Bayrak Türk

Giriş

 

Veritabanı kayıtları gruplama

Veritabanını bazı sütunlara veya birkaç sütuna göre gruplamak, raporları veritabanında çalıştırmanın yaygın bir yoludur, verileri QuintaDB çevrimiçi olarak gruplamak gerçekten kolaydır

QuintaDB geliştirme ekibi, veritabanları ile çalışmak için yeni bir işlev, yani veritabanı gruplaması yarattı.


Gruplama, kayıtları aynı temelde (alan) birleştirmek için kullanılır. Örneğin, müşterilerin adlarını, ilgili kişileri, bakiyeyi ve ödeme türünü bulabileceğimiz sözleşme veritabanımız var.

Her sözleşme benzersizdir, ancak bunları ödeme türüne göre gruplamak gerekir.

Aşağıdaki adım adım talimatlara bakın:

Gruplama seçeneğini kullanmak için projenizi açın ve Kayıtlar menüsüne gidin.

Gruplama bağlantısına tıklayın. Bir sonraki formda, gruplama için alanlar seçmeli ve kayıtların nasıl görüntüleneceğini belirlemelisiniz (artan veya azalan). Grup önceliği, penceredeki alan dizileri tarafından tanımlanır (yukarıdan aşağıya).

QuintaDB veritabanlarında Gruplandırmayı birden çok alana göre kullanabilirsiniz. Bu çok kolay. Bunu yapmak için birkaç alan seçin.

Gruplandırdıktan sonra veritabanınızı görün.

Sonuç rapor olarak kaydedilebilir. Ayrıca PDF olarak dışa aktarabilirsiniz.

Kayıtları silebilir veya düzenleyebilirsiniz ve gruplama sonucu kaydedilecektir. Gruplandırmayı iptal etmek için "iptal" bağlantısını tıklayın.

 

Gruplanmış verileri artan veya azalan düzende sıralayabilirsiniz:

Gruplamadan sonra kayıtları arayabilirsiniz.

Ve sonucu rapora kaydedin.