English Flaga English Español Flaga Español Deutsch Flaga Deutsch Italiano Flaga Italiano Polski Flaga Polski Nederlands Flaga Nederlands Português Flaga Português Français Flaga Français 中文 Flaga 中文 日本語 Flaga 日本語 हिन्दी Flaga हिन्दी اللغة العربية Flaga اللغة العربية Русский Flaga Русский Українська Flaga Українська עִברִית Flaga עִברִית Ελληνικά Flaga Ελληνικά Türk Flaga Türk Latvietis Flaga Latvietis Dansk Flaga Dansk Norsk Flaga Norsk Íslenska Flaga Íslenska 한국어 Flaga 한국어 Suomen Flaga Suomen Gaeilge Flaga Gaeilge Bahasa Melayu Flaga Bahasa Melayu Svenska Flaga Svenska Čeština Flaga Čeština
Użytkownik IkonkaLogowanie
Polski Flaga Polski

Logowanie

 

Zespół. Definiowanie uprawnień dostępu do modułów projektu

Jeśli chcesz edytować bazę danych wraz z innymi osobami, każdemu użytkowniku musisz ustawić swoje prawa dostępu. Można to zrobić za pomocą ról w bazie danych, które można znaleźć w menu Zespól, takich jak Administrator, tylko do odczytu oraz odczytu i zapisu

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu jeden z najważniejszych modułów serwisu internetowego QuintaDB - Zespół.

Dzięki tej funkcji przyjaciele oraz koledzy będą mogli wspólnie pracować nad bazą danych, dając sobie nawzajem różne prawa dostępu do projektu.


Instrukcja krok po kroku:

1. Załóżmy, że mamy projekt, w którym kilka formularzów, raportów, kalendarzy, wykresów, map i portalów klienta. I musimy dać pracownikom firmy dostęp do części tych modułów.

2. Aby zaprosić znajomego lub współpracownika do zespołu, należy przejść do modułu Zespół.

Na następnej stronie można dodać użytkowników do zespołu, a także utworzyć Grupę użytkowników.

W ten sposób nie będzie konieczne przypisywanie uprawnień nowym użytkownikom za każdym razem. Wystarczy dodać je do grupy z uprawnieniami.

3. Aby utworzyć nową grupę, kliknij kafelek "Utwórz nową grupę".

4. W otwartym formularzu należy wpisać nazwę grupy, wybrać dostępne moduły i poziom dostępu do nich dla grupy.

Po dodaniu do Tabeli lub Raportu możesz wybrać jedną z następujących ról:

  • Tylko do odczytu - ten zespołowy użytkownik będzie mógł tylko przeglądać rekordy w bazie danych i eksportować je do pliku Excel. Jest to minimalny poziom dostępu z wszystkich możliwych.
  • Odczyt i zapis - użytkownik z takimi uprawnieniami będzie mógł nie tylko przeglądać rekordy w tabeli, ale także je edytować, dodawać nowe. Dostępna jest również funkcja Import z programu Excel.
  • Czytanie, zapis i konstruowanie - użytkownik z takimi uprawnieniami będzie mógł edytować wygląd formularza (projekt) i osadzić formularz w witrynie, zmienić funkcjonalność (ustawić reguły itp.). Możliwe jest również tworzenie nowych formularzy (dostępne tylko dla użytkownika, który je utworzył).
  • Odczyt, zapis i usuwanie rekordów - to samo, co Odczyt i Zapis plus użytkownik będzie mógł usuwać rekordy.
  • Administrator - najwyższy poziom uprawnień. Administrator projektu może dodawać, usuwać użytkowników, zmieniać prawa dostępu.

5. Możesz zaznaczyć, które moduły z już istniejących będą dostępne dla grupy. Na przykład możesz oznaczyć Wykresy, Kalendarze i Mapy oraz Portali.

Możesz także określić, czy nowi członkowie zespołu będą mogli tworzyć, edytować lub usuwać dostępne im Moduły.

W przypadku modułu Pliki można określić, czy pliki są dostępne do pobrania i usunięcia, czy też użytkownik może oglądać tylko swoje pliki.

W module Zespól można określić, czy będzie możliwe usunięcie innych użytkowników lub zmiana ich uprawnienia.

Po zakończeniu kliknij przycisk "Utwórz nową grupę".

6. Teraz możesz dodać użytkowników do utworzonej grupy. Aby to zrobić, kliknij kafelek "Dodaj użytkowników do grupy".

7. Musisz znać tylko adres e-mail osoby, z którą chcesz współtworzyć bazę danych. Możesz zaprosić jedną osobę do grupy lub kilku naraz.

Wpisz adres e-mail lub kilka (jeden na wiersz) i kliknij przycisk "Dodaj użytkowników do grupy". Na te adresy zostaną wysłane listy z zaproszeniem do zespołu. Jeśli nowy członek zespołu nie jest jeszcze zarejestrowany na stronie QuintaDB, również zostanie mu wysłany link aktywacyjny.

Jeśli wcześniej dodałeś użytkowników do zespołu, będziesz mieć również dostęp do listy tych użytkowników, których możesz dodać do grupy.

Należy pamiętać, że istnieję możliwość nie wysyłać zaproszeń do projektu. Lub odwrotnie, można edytować szablon zaproszenia, klikając link z odpowiednią nazwą.

8. W każdej chwili możesz dodać nowych użytkowników do grupy, usunąć lub przenieść użytkowników do innej grupy.

Aby zmienić poziom dostępu dla grupy użytkowników, należy kliknąć przycisk "Ustawienia".

Możliwe, zaistnieje potrzeba dodania użytkownika, który nie będzie należał do grup.

Aby to zrobić, kliknij przycisk "Dodaj użytkowników do zespołu" na stronie Grupy użytkowników.

Na następnej stronie wybierz "Dodaj użytkowników z własnymi ustawieniami dostępu".

Po dodaniu użytkownika na stronie “Grupy użytkowników” pojawi się kafelek “Użytkownicy bez grupy”.

Wewnątrz możesz edytować uprawnienia użytkowników spoza grupy, a także przenieść użytkownika do grupy.

Gdy użytkownik zostanie dodany do zespołu, będzie mógł otworzyć Projekty zespołowe za pomocą bocznego  menu na stronie Moje projekty.